menu

Miejskie Przedszkole Nr 1 ,,Bajka” w Szczytnie z trzema certyfikatami

2018-12-12 17:54:07 (ost. akt: 2018-12-13 11:35:29)

Z okazji ogłoszenia Roku 2018 ,,Rokiem Niepodległej”, organizowano w przedszkolu różnorodne przedsięwzięcia z inicjatywy własnej oraz we współpracy ze środowiskiem.

Zrealizowaliśmy patriotyczny projekt edukacyjny „Przedszkolaki z Bajki dla Niepodległej”, zorganizowaliśmy koncert ,,Przedszkolaki dla Niepodległej”, uczestniczyliśmy w projekcie Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej, Kuratorium Oświaty i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie „100 Dębów Pamięci Bohaterów Niepodległej” (na terenie ogrodu przedszkolnego posadziliśmy dąb poświęcony pamięci Henryka Suchenka-Sucheckiego). Zorganizowaliśmy konkursy z udziałem dzieci i rodziców: fotograficzny „Piękna Niepodległa” i plastyczny „Moja mała Ojczyzna”, sportowy ,,Biało-czerwoni”. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu,, Rekord dla Niepodległej” i projektu Międzynarodowego ,,Piękna nasza Polska cała”. W dniu 11 listopada 2018 r., w 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, dzieci i ich rodzice, a także pracownicy przedszkola wzięli udział w uroczystości zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe oraz Miasto i Gminę Szczytno.

Nasze przedsięwzięcia zostały docenione i nagrodzone prestiżowymi certyfikatami: ,,Szkoła Wierna Dziedzictwu”, ,,100 Dębów Pamięci Bohaterów Niepodległej” i ,,Niepodległa Łączy”.