menu

Dzień Przedszkolaka

2020-10-07 20:57:37 (ost. akt: 2020-10-07 21:07:18)

Skończyło się lato. Nasze przedszkole – stosując się do obostrzeń i reżimu związanego z sytuacją epidemiczną zatętniło życiem. Niektóre dzieci uczęszczały do przedszkola przez cały okres wakacji. Większość jednak miała kilkumiesięczną przerwę, po której z radością spotkały się z rówieśnikami i swoimi paniami. Dla dwóch grup maluszków to początek przygody z przedszkolem. I mimo, że początki są zawsze trudne, to po pierwszym miesiącu większość dzieci dobrze znosi rozstanie z rodzicami i dobrze się bawi w swojej sali, ze swoimi paniami, koleżankami i kolegami.
Niewątpliwą atrakcją we wrześniu były obchody Dnia Przedszkolaka. W tym dniu życzenia wszystkim przedszkolakom złożył osobiście Burmistrz Szczytna – Krzysztof Mańkowski. Wraz z życzeniami poczęstował dzieci świątecznymi cukierkami i podarował wszystkim kolorowanki. Potem do przedszkolnego ogrodu zawitał niespotykany gość – Marshall z Psiego Patrolu. Z pomocą swojej asystentki zachęcał dzieci do zabawy. A dzieci nie potrzebowały wcale wielkiej zachęty – bo bawiły się wyśmienicie. Zabawy, konkursy i bańki mydlane pozostaną w pamięci na długo. A na zakończenie przedszkolaki prosiły, aby Marshall w ich imieniu zaprosił do naszego przedszkola inne postacie z dziecięcych bajek.
Przedszkolakom leży na sercu dobro naszej planety. Dlatego też oprócz Dnia Przedszkolaka starsze dzieci, tradycyjnie, jak w każdym roku, wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata. A jeśli mowa o tradycjach przedszkola, to jak w każdym miesiącu obchodziliśmy urodziny sierpniowych i wrześniowych Jubilatów. Jak zwykle były zabawy, małe upominki oraz pyszne torty. Świętowaliśmy również Dzień Chłopca.
Życzymy dzieciom, aby cały rok szkolny 2020/2021 był tak bogaty w wydarzenia i wesoły jak jego pierwszy miesiąc.

Autor: H.N.