menu

"ZDROWO I KOLOROWO" – KORONACJA NA KRÓLA I KRÓLOWĄ BAJKI

2020-11-05 16:12:03 (ost. akt: 2020-11-05 16:15:28)

Jak co roku w Miejskim Przedszkolu Nr 1 „Bajka” w Szczytnie odbyła się Koronacja dzieci na Króla i Królową Bajki. Ze względu na trudny dla wszystkich czas koronacja odbyła się bez udziału rodziców.

W dniu 28 października 2020r. tytuł Królowej i Króla Bajki zdobyły dzieci, które rozpoczęły przygodę z przedszkolem. Były to wszystkie „Myszki” (3-latki), prawie wszystkie „Wiewióreczki” (3,4-latki) oraz jedno dziecko z grupy ,,Biedroneczki” (5-latki). Pozostałe dzieci również brały aktywny udział w uroczystościach jako Królowie i Królowe koronowane w latach ubiegłych.
Na początek dzieci musiały wykazać się artystycznymi umiejętnościami. „Myszki” zaśpiewały piosenki: „Słoneczko” i „Paluszek” oraz nauczyły się swoich pierwszych wierszyków o myszkach i przedszkolaczku. „Wiewióreczki” - zgodnie z przynależnością do grupy zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk o wiewióreczce oraz zaśpiewały piosenkę: „Mały przedszkolak”. „Żabki” – zgodnie z hasłem uroczystości – zaśpiewały piosenki „Małe czerwone jabłuszko” i „Kolorowe listki”, a poza tym zaśpiewały i powiedziały wierszyk o żabkach. „Biedroneczki” pięknie zatańczyły, zaśpiewały piosenkę „Biedroneczka Lola oraz przygotowały wiersz „Jestem sobie biedroneczka”. „Sówki” wykazały się znajomością hymnu przedszkola: „Witajcie w naszej Bajce” oraz w wierszu i piosence udowodniały, że „sowa to takie mądre ptaszysko…”. Starszaki – „Pszczółki” zaśpiewały piosenkę: „Lecą pszczółki”, przygotowały wzruszającą inscenizację o tym, że tylko naturalne i niezatrute kwiatki pozwolą pszczołom zrobić miód oraz w piosence udowadniały, że najważniejsza jest przyjaźń.
Po prezentacji artystycznych umiejętności, dzieci, które rozpoczęły przygodę z przedszkolem z niecierpliwością oczekiwały na koronację. Uroczystej koronacji dokonała Pani Dyrektor – Urszula Stawicka. Natomiast wszystkie dzieci – i te które korony otrzymały dziś i te, które Królem lub Królową „Bajki” zostały wcześniej – otrzymały słodkie berła.
Przedszkolaki pięknie i z dumą zaprezentowały się w koronach na głowach i berłami w dłoniach. Królowe i Królowie zobowiązały się, że będą przestrzegać zasad obowiązujących w przedszkolu i dawać dobry przykład innym. Z pewnością dotrzymają obietnicy.

Autor H.N.