menu

Niezwykły Dzień Dziecka w „Bajce”

2021-06-08 19:36:03 (ost. akt: 2021-06-08 20:06:38)

Jak co roku, tak i teraz, dzieci z utęsknieniem czekały na Dzień Dziecka. Wyjątkowo w Miejskim Przedszkolu Nr1 „Bajka” Dzień Dziecka obchodziliśmy nie jeden, a kilka dni.
Obchody rozpoczęły się dwudziestego ósmego maja. Tego dnia „Żabki”, „Wiewióreczki”, „Sówki” i „Pszczółki” były w kinie, a film: „Co w duszy gra”, dostarczył dzieciom wiele radości i artystycznych wrażeń. Wiele emocji wzbudził sam pobyt w kinie i wyjście poza przedszkole.
Pierwszego czerwca „Pszczółki” i „Sówki” pojechały na wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego Dolomity w Nowym Dworze. Spotkały tam Szarego Wilka, który opowiedział im o życiu i zwyczajach Indian z Ameryki Północnej, pokazał jak się strzela z łuku, zatańczył dla nich taniec tropiciela i nauczył indiańskiego tańca kulawego konia. Dzieci wykonały indiańskie amulety i naszyjniki. Takie same atrakcje czekały na „Żabki” i „Biedroneczki” następnego dnia, ponieważ drugiego czerwca one również pojechały na spotkanie z Szarym Wilkiem.
Tymczasem w Dniu Dziecka na dzieci młodsze, z grup: „Myszki” i „Wiewióreczki”, w ogrodzie przedszkolnym, czekało wiele atrakcji. Były to między innymi gry i zabawy przy muzyce, szalone zjazdy na dmuchanej zjeżdżalni, przejścia przez tunel, przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną i wiele innych. Tu też odwiedził je Pan Burmistrz, z życzeniami i koszem słodkich niespodzianek. Nie zapomniał również o dzieciach, których nie zastał w przedszkolu, ponieważ były na wycieczce. Po powrocie i na nich czekały słodkie niespodzianki. A na podwieczorek, tradycyjnie, były lody i upominki.
Dzień Dziecka przedłużył się jeszcze na kolejny dzień. Drugiego czerwca do przedszkola przybył Pirat, który wraz ze swoim pomocnikiem oraz Minionkami zabrał dzieci swoim pirackim statkiem do zaczarowanej baśniowej krainy. Były wesołe zabawy, bańki mydlane w rozmiarze XXL i morskie fale z chusty animacyjnej. Wrażeń było co nie miara.
Mamy nadzieję, że radość dzieci będzie trwała cały rok, a Dniem Dziecka będą, nie tylko te świąteczne, ale wszystkie dni w roku.

Autor: HN i ND