menu

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w przedszkolu „Bajka”

2021-07-05 14:19:07 (ost. akt: 2021-07-05 14:23:27)

Zbliżają się wakacje. Sześciolatki żegnają przedszkole. Pozostałe przedszkolaki mówią do zobaczenia we wrześniu.
W dniach 22 i 23 czerwca 2021r. odbyły się w Miejskim Przedszkolu Nr1 „Bajka” uroczyste zakończenia roku szkolnego. Dzieci nie mogły doczekać się tej chwili i to nie dlatego, że zaczynają się wakacje. W przedszkolu zakończenie roku szkolnego ma charakter symboliczny, a niektóre dzieci uczęszczają do placówki również latem. Oczekiwanie związane było z tym, że na uroczystość zostali zaproszeni rodzice. Była to ostatnia w tym roku szkolnym i jednocześnie pierwsza impreza z udziałem gości.
Ze względu na trwające obostrzenia i reżim sanitarny występy odbyły się w ogrodzie, a goście utrzymywali bezpieczne odległości.
Zakończenie roku szkolnego najbardziej przeżywały dzieci, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Dla nich to prawdziwe pożegnanie z kolegami, koleżankami i ukochanymi paniami.
„Pszczółki” oprócz wierszy i pożegnań miały w zanadrzu kilka tańców: „Passodoble” i „Zig, zag”, wzruszających piosenek: „Już czas”, „Wakacji czas” i „Pożegnanie z przedszkolem” oraz pięknie wykonany przebój Krzysztofa Klenczona: „10 w skali Beauforta”.
„Sówki” pożegnały przedszkole tradycyjnie wierszem i piosenką. W wierszach podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola i rodzicom, a jedna z młodszych koleżanek pożegnała wierszem odchodzących do szkoły kolegów i koleżanki. Zaśpiewały piosenki: „Serduszko przyjaźni”, „100 lat dla mamy i taty”, „Pożegnanie starszaków” i „Plecak, torba i walizka” oraz zatańczyły przy piosence Ani Wyszkoni „Biegnij przed siebie”.
„Myszki” świętowały ten dzień wspólnie z rodzicami. Zaśpiewały między innymi piosenki: „Ja kocham cię mamo”, „Puk, puk serce bije”. Wyrecytowały wiersz „Wakacje”, a uroczystość została zwieńczona zabawą z chustą animacyjną: „Tęcza nad łąką”.
„Wiewióreczki” zaśpiewały „Taniec z lubeki”, „Tralala dla mamy i taty”, „Wakacyjna poleczka”. Pięknie wyrecytowały wierszyk „Wiersz na kolorowe lato”.
„Żabki” zabrały gości w wakacyjną podróż. Zaśpiewały piosenki „Wakacyjny szlak”, „Maszeruje sobie żwawo”, „Rodzinna poleczka”, „Jedziemy pociągiem”. W wierszykach dzieci poruszyły bardzo ważna kwestię – wakacyjne rady na bezpieczne spędzenie czasu.
„Biedroneczki” zaśpiewały: „Niech żyją wakacje”, „Ja mam tylko jeden świat”, „Jedziemy na wakacje”. Wykonały tańce: „Bahama Mama” i „Poleczka”. Wiersze: „Nasza grupa”, „Najlepsze są wakacje” oraz „Wakacyjne rady”.
Absolwentom przedszkola, Pani Dyrektor oraz nauczycielki grup życzyły samych piątek i szóstek w szkole, wielu nowych przyjaciół i rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej z odwagą i radością. A wszystkim dzieciom życzymy zdrowych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia po wakacjach.


Autor: HN i ND