menu

ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

2022-01-11 20:53:08 (ost. akt: 2022-01-11 21:13:55)

Grudzień, to przede wszystkim czas oczekiwania. Dzieci czekają na pierwszy śnieg, na choinkę, na rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole, a chyba najbardziej na Świętego Mikołaja.
Najpierw spadł pierwszy śnieg i sprawił dzieciom wiele radości. Sprawił też, że dzieci zaczęły wyczekiwać jakże miłego gościa – Świętego Mikołaja. Jak co roku, w grudniu Mikołaj pojawił się w Miejskim Przedszkolu Nr1 „Bajka” dwa razy. Po raz pierwszy odwiedził dzieci 6 grudnia. Wprawdzie przyszedł niepostrzeżenie i nie udało się dzieciom go zobaczyć, ale widocznym dowodem tej wizyty były liczne ślady jego wielkich butów i pozostawione upominki.
Po raz drugi pojawił się w przedszkolu 15 grudnia. Ten dzień zarezerwował specjalnie dla naszych dzieci. Przedszkolaki przystroiły, własnoręcznie przygotowanymi ozdobami, choinkę w holu przedszkola. Każda grupa przyozdobiła świątecznie swoją salę i przygotowała krótki program artystyczny. Dzieci śpiewały piosenki, kolędy i pastorałki, tańczyły, recytowały wierszyki dla Mikołaja, grały na instrumentach perkusyjnych, a niektóre grupy przygotowały krótkie inscenizacje. Niestety nie mogły zaprezentować swoich talentów przed większą publicznością, ponieważ że względu na sytuację pandemiczną nie mogły zaprosić swoich rodziców. Nie zmienia to jednak faktu, że poziom jaki zaprezentowały przedszkolaki był bardzo wysoki, a mali artyści, mimo wielkiej tremy, wykazali się kunsztem aktorskim, talentem wokalnym i tanecznym, których nie powstydziłby się żaden zawodowy aktor.
Tego dnia Mikołaj został z dziećmi na dłużej. Po występach, za pomocą czarodziejskiego sznura sprawdził, czy były grzeczne, zrobił z dziećmi pamiątkowe zdjęcia i obdarował wszystkich prezentami. Dzieci pożegnały Mikołaja z nadzieją, że jeszcze raz odwiedzi je w tym roku i zjawi się w ich domach rodzinnych w Święta i zostawi prezenty pod choinką.
Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

Autor H.N. i N.D.