menu

„A W KARNAWALE!” – BAL BYŁ NAD BALE!

2022-02-22 16:46:48 (ost. akt: 2022-02-22 17:08:39)

Tradycją Miejskiego Przedszkola Nr1 „Bajka” w Szczytnie są bale karnawałowe. Dzień, w którym odbywa się bal, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.
W naszym przedszkolu bal odbył się w środę, 16 lutego i prowadził go zespół KERI, czyli znany z zajęć rytmiki i lubiany przez dzieci Pan Irek. Tego dnia, do przedszkola przyszły dzieci tak świetnie przebrane w baśniowe postacie, że niektóre trudno było rozpoznać. Stroje dzieci były naprawdę bardzo różnorodne. Na balu pojawiły się księżniczki, wróżki, rycerze, piraci, bohaterowie komiksów Marvella oraz wiele, wiele innych postaci bajkowych, egzotycznych zwierząt, baśniowych ptaków, smoków i dinozaurów. Nie zabrakło też dzieci w strojach policjantów i strażaków. W strojach karnawałowych pojawiły się na balu również panie, co dla dzieci było bardzo miłym akcentem.
Dzieci bawiły się w swoich grupach. Można więc stwierdzić, że każda grupa miała swój indywidualny, mały bal. Nie przeszkadzało im to w świetnej zabawie. Przeniosły się do świata fantazji, muzyki i tańca. A po wyczerpujących tańcach i zabawach przy muzyce popcorn i soczek smakowały jak nigdy dotąd.
Z pewnością bal karnawałowy będziemy wszyscy wspominać do następnego karnawału.

Autor: H.N. N.D.