menu

„BAJKA” PRZYWITAŁA WIOSNĘ

2022-03-24 18:59:44 (ost. akt: 2022-03-24 19:12:59)

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Zimę tu żegnamy, a wiosnę witamy”.
W poniedziałek, 21 marca 2022r. przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr1 „Bajka” w Szczytnie z radością świętowały powitanie wiosny. Była to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda oraz zapoznać z tradycjami ludowymi związanymi z tym radosnym dniem.
Przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej - sale i hol naszego przedszkola zaczęły zmieniać wystrój – zazieleniły się i zakwitły, a w każdej sali słychać było wiosenne piosenki i wierszyki, którymi dzieci chciały przywitać wiosnę. Pierwszego dnia wiosny w przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków.
Po śniadaniu wszystkie dzieci zebrały się przed budynkiem przedszkola, a następnie wyruszyły barwnym korowodem do pobliskiego parku. Korowód prowadziła kukła marzanny okryta ciepłą zimową chustą – symbolizująca odchodzącą zimę. W parku dzieci przywołały wiosnę piosenkami i wierszykami. Wzięły udział w wiosennych zabawach oraz musiały wykazać się wiedzą na temat wiosny. Kiedy przyszedł czas na definitywne pożegnanie zimy, bez żalu zdjęły z kukły ciepłą, zimową chustę i obdarowały ją zwiastunami i symbolami wiosny.
Na czele radosnego, powracającego do przedszkola korowodu, królowała przystrojona przez dzieci – Pani Wiosna. Mamy nadzieję, że dzięki staraniom wszystkich przedszkolaków zagości u nas na dobre!

Autor: H.N. i N.D.