menu

„Szanteczka dla dziecka”

2022-05-09 17:13:09 (ost. akt: 2022-05-09 17:19:01)


Długi, majowy weekend obfitował w wiele atrakcji, nie tylko kulturalnych i rozrywkowych, ale i patriotycznych. Trzeciego maja po południu odbyły się uroczystości pod pomnikiem Orła Białego, a następnie piknik majówkowy na plaży miejskiej. Nad Jeziorem Domowym Dużym zgromadziła się spora grupa mieszkańców naszego miasta oraz gości. A wszystko za sprawą zorganizowanego Przez Miejski Dom Kultury konkursu: „Szanteczka dla dziecka”. Ze sceny rozbrzmiewały przeróżne piosenki morskie, żeglarskie i pirackie. Uczestnicy i widzowie świetnie się bawili.
Najmłodszymi uczestnikami konkursu były dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr1 „Bajka” w Szczytnie. „Sówki” zaśpiewały piosenkę żeglarską: „ Hej, me Bałtyckie Morze”. Drugą wykonaną przez „Sówki” piosenką było: „Dziesięć w skali beauforta” z repertuaru Krzysztofa Klenczona. „Pszczółki” wykonały szanty: „Wesoły żeglarz”.
Jury zdecydowało, że poziom konkursu był bardzo wyrównany i nie wyłoniło zwycięskich miejsc, natomiast wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Brawa dla dzieci za odważne występy i piękne wykonanie piosenek!

Autor: H.N. i N.D.