menu

ROWEROWY MAJ W „BAJCE”

2022-06-08 16:42:07 (ost. akt: 2022-06-08 17:05:15)

...„Każdy będzie ze mną w zgodzie, że rowery są dziś w modzie.
Na nim zwiedzisz cały świat! Kto ma rower ten jest chwat!”...

Przedszkolaki rozumieją potrzebę ochrony środowiska oraz znaczenie aktywności fizycznej i ruchu na świeżym powietrzu dla zdrowia człowieka. W związku z powyższym zarówno dzieci jak i pracownicy Miejskiego Przedszkola Nr1 „Bajka” w Szczytnie aktywnie wzięli udział w akcji „Rowerowy maj”.
Codziennie, niezależnie od pogody, pod przedszkolem można było zobaczyć rowery, hulajnogi a nawet przyczepkę rowerową. Dzieci z dumą i radością prezentowały swoje pojazdy i opowiadały jaką przyjemność sprawia im jazda rowerem lub hulajnogą. Przekonywały również rodziców, że komunikacja miejska jest rozwiązaniem znacznie lepszym dla środowiska niż jazda własnym samochodem, a te których droga do przedszkola nie jest daleka – że spacer z rana jest bardzo przyjemny. W efekcie znacznie mniej samochodów podjeżdżało w maju pod przedszkole. Zyskało na tym środowisko przyrodnicze, zdrowie dzieci i ich rodziców oraz więzi rodzinne, bo czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny.
Mimo, że akcja „Rowerowy maj” zakończyła się wraz z końcem miesiąca, to w dalszym ciągu pod przedszkolem można zobaczyć wiele rowerów i hulajnóg. Mamy nadzieję, że raz zaszczepiona przyjemność z jazdy rowerem pozostanie z dziećmi na dłużej i łagodnie, nieformalnie przedłuży się w „Rowerowy czerwiec”.

Autor: H. N. i N. D.