menu

DNI RODZINY W PRZEDSZKOLU „BAJKA”

2022-06-14 19:52:52 (ost. akt: 2022-06-14 20:04:28)

... „Dom to miejsce wyjątkowe.
Może być na końcu świata!
Najważniejsza jest rodzina,
czyli mama, ja i tata!”...


Maj i czerwiec kojarzy się nam wszystkim z tradycjami związanymi z rodziną. A to dlatego, że 26 maja, jest jednym z najważniejszych dni w roku, czyli świętem ukochanych Mam, 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, a Dzień Taty jest obchodzony 23 czerwca. Święto Mamy i Taty i Dzień Dziecka świętujemy razem jako Dni Rodziny.
Obchody Dni Rodziny w Miejskim Przedszkolu Nr 1 „Bajka” w Szczytnie rozpoczęliśmy od świętowania Dnia Mamy i Taty. W dniu 25 maja w grupach odbyły się uroczystości, do których przedszkolaki bardzo sumiennie się przygotowywały. Podczas krótkich programów artystycznych dzieci zapewniały rodziców, że bardzo ich kochają. Były wiersze, piosenki i tańce, które „...choć to nie artyści tylko małe dzieci...” – wykonane były po mistrzowsku.
Obchody Dnia Mamy i Taty zwieńczył Piknik Rodzinny. Pogoda dopisała, więc mogliśmy wspólnie bawić się „na całego”. A do zabawy zaprosił wszystkich zespół KERI. Zaproponował dzieciom i rodzicom zabawy muzyczno – ruchowe oraz konkursy sportowe.
Wspólne zabawy pozwoliły na jeszcze większe zacieśnienie więzi rodzinnych oraz na integrację środowisk rodzinnych.
Kilka dni później, 1 czerwca, w środę był Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszym przedszkolu nie był to tylko jeden dzień, ale cały Kolorowy Tydzień. Pierwszy dzień, który zapoczątkował dobrą zabawę, był dniem żółtym. Dekoracje przedszkola i ogrodu oraz ubrania dzieci były w różnych odcieniach koloru żółtego. Dzieci świetnie bawiły się z zespołem KERI, a na podwieczorek, tradycyjnie, zjadły lody.
Kolejny dzień to był dzień zielony – sportowy. Wystrój przedszkola i stroje dzieci określały ten dzień znakomicie. W tym dniu odbyły się prawdziwe sportowe zawody międzygrupowe. Nie było przegranych, tylko zwycięzcy, bo czyż nie najważniejsze jest podjęcie wyzwania i dobra zabawa? Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz lody gałkowe od Piekarni Rogalik.
Piątek przywitał nas kolorem pomarańczowym. Dzieci w pomarańczowych ubraniach świetnie bawiły się w udekorowanym na pomarańczowo ogrodzie, gdzie rozstawione zostały dmuchańce.Ależ to była świetna zabawa!
Poniedziałek, w naszym przedszkolu, był dniem czerwonym. Dekoracje przedszkola, ogrodu i ubrania dzieci nie pozostawiały żadnych wątpliwości. Ale oprócz dekoracji na dzieci czekały też liczne atrakcje. Najpierw dzieci obejrzały spektakl teatralny: „Urodziny małpki Mateusza”, potem panie animatorki zaprosiły dzieci na festyn do ogrodu. Dzieci bawiły się tak świetnie, że kiedy zaczęli przychodzić rodzice, nie bardzo chciały odchodzić do domów.
Kolejnego dnia białe były baloniki w ogrodzie i białe bluzeczki dzieci. Ale buzie rumiane i roześmiane. Tego dnia czekała na dzieci kolejna niespodzianka – zabawy w sali zabaw „FAN Fabryka Animacji Novum”. A po intensywnych zabawach obiad w przedszkolu smakował jeszcze bardziej niż zwykle.
Kolorowy Tydzień zakończył dzień niebieski. Kolor niebieski to kolor bezchmurnego nieba i mazurskich jezior. Tego dnia odbyły się rejsy stateczkiem „Jagienka” po Jeziorze Domowym Dużym. Emocji było co nie miara, a piękne widoki na panoramę miasta i mazurską przyrodę pozostaną w pamięci na długo.
Chociaż Kolorowy Tydzień dobiegł końca, to ciekawe niespodzianki dla dzieci jeszcze nie. W czwartek starsze przedszkolaki z grup; Żabki, Biedronki, Sówki i Pszczółki wybrały się do kina. Dzieci obejrzały film: „Igrzyska zwierzaków”. W piątek bawiliśmy się na urodzinach czerwcowych i lipcowych jubilatów.
Mamy nadzieję, że radość dzieci będzie trwała cały rok, a Dniami Dziecka będą, nie tylko te świąteczne, ale wszystkie dni w roku.

Autor: H.N. i N.D.