menu

Zielono mi – i wiosennie. Jak przedszkolaki z Bajki witały wiosnę

2023-03-27 17:34:55 (ost. akt: 2023-03-27 17:43:06)

Z wielką energią i ogromną radością przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Szczytnie rozpoczęły ten ważny dzień – 21 marca, pierwszy dzień kalendarzowej Wiosny. Takie święto to już tradycja naszego przedszkola. Wszystko się nam zazieleniło – dekoracje w szatni, w salach, wszędzie „zakwitły” kwiaty, listki, a dzieci i pracownicy byli ubrani w zielone stroje. Po śniadaniu, pełni sił do przeganiania Zimy, spotkaliśmy się na pierwszym piętrze.

Na początek przeczytaliśmy List pożegnalny do pani Zimy. Miło było ją nam tu w Szczytnie gościć, ale może już wybrać się w dalszą podróż, bowiem wszyscy potrzebujemy wiosennego słoneczka i ciepełka. I tak bardzo chcemy rzucić w kąt albo na strych zimowe kurtki, buty i czapki! Na początek ochoczo braliśmy udział w zawodach sportowych, zdobywając wiosenne punkty. A następnie sprawdzaliśmy się w wiedzy, dotyczącej nadchodzącej pory roku. Pani Agnieszka i pani Marta przygotowały zestaw zagadek dla każdej grupy. I choć było troszkę stresu, to świetnie poradziliśmy sobie wszyscy. Gdy już rozruszaliśmy trochę umysły, do akcji wkroczył nasz Bajkowy Pirat i przy pomocy wielkiej, kolorowej, pirackiej chusty wprowadził nas w jeszcze lepszy wiosenny nastrój. Zabawy i śmiechu było co nie miara, ponieważ okazało się, ze nasz Pirat zna się nie tylko na żegludze morskiej.

Punktem kulminacyjnym naszej imprezy było spotkanie z Panią Wiosną. Najpierw wniesiono na salę Marzannę, otuloną ciepłą zimową chustą, aby za chwilę ją z tej chusty rozebrać i przystroić jej suknię w kwiaty! Ależ było przy tym radości i śmiechu, bowiem znaleźć odpowiednie miejsce dla kwiatka to nie taka prosta sprawa. I tym oto sposobem nasza zimowa panna zamieniła się w panią Wiosnę, na którą tak czekaliśmy! Na jej powitanie każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne i w iście wiosennych nastrojach zaśpiewała jej piosenkę albo wyrecytowała wierszyk. Sądząc po minie pani Wiosny – te występy bardzo jej się podobały Nie obyło się bez wspólnej zabawy. Tańce połamańce, przeplatańce, skakańce pokazały Wiośnie, że z nami nie będzie się nudzić i warto tu zostać na dłużej.

Nasze starszaki, dzieci z grup Pszczółki i Sówki wiosnę powitały w SP nr 3. Poszukiwały więc oznak nowej pory roku na spacerze i w szkole. Razem z uczniami ozdabiały motylki – które również zwiastują koniec zimy, rozwiązywały zadania, bawiły się i uczyły. Tego dnia nikt się nie nudził, a pani Wiosna chętnie pozowała z nami do zdjęć.

Pani Wiosno, Zostań z nami. My cieplutko Cię witamy.
Zimo, dość Twego rządzenia. Zegnaj na rok, do widzenia!!

autor: Katarzyna Paź