menu

„Bajka” o wielkim sercu…

2024-01-15 20:09:32 (ost. akt: 2024-01-15 20:15:19)

…a raczej sercach wielu. Końcówka roku w naszym przedszkolu była bardzo intensywna. Spotkania z Mikołajem, przygotowywanie się do świąt, plany noworoczne, a także pomoc innym. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszej społeczności w Nowy Rok weszliśmy z poczuciem spełnienia, radością i satysfakcją, że pomagamy i zmieniamy czyjś świat na lepsze!

Pani Manuela Gromadzka zorganizowała w naszym przedszkolu akcję charytatywną „Świąteczna paczka dla mieszkańca DPS”. W odpowiedzi na apel PCPR zbierano m.in.: odzież (np. skarpetki), środki higieny osobistej, kosmetyki oraz środki spożywcze takie jak kawa, herbata czy słodycze. Dzieci, rodzice i panie z grupy „Biedronki” po raz kolejny udowodnili, że los innych jest dla nich bardzo ważny. Jakże ważne było to również dla obdarowywanych osób samotnych, szczególnie w tym pięknym świątecznym czasie. Te dary prosto z serca na pewno umiliły seniorom święta i pomogą cieszyć się z pięknej zimy. Warto dodać, że przetransportowanie wszystkiego do siedziby PCPR nie było wcale łatwe

W grudniu pomagaliśmy również pacjentom z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Nasza świąteczna pomoc popłynęła do dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii. Mamy nadzieję, że udało nam się umilić im świąteczny czas na oddziale i jednocześnie pokazać nasze wsparcie w walce o zdrowie. Akcję koordynowały panie Katarzyna Paź i Ewelina Lemańska. Zbieraliśmy artykuły papiernicze, piśmiennicze, kreatywne, zabawki, pluszaki, książki, puzzle – to co wg nas pozwoli poczuć choć trochę magię świąt na oddziale. Zbiórkę zainicjowała pani Olga Chmielewska, mama Wiktorii z grupy „Myszki”. Ona również zajęła się transportem darów do szpitala, a uwierzcie – ciężko było to wszystko zapakować. Nawet na przednim siedzeniu jechały prezenty

Wrażenia, które towarzyszyły naszym akcjom na długo pozostaną w naszej pamięci, łzy wzruszenia podczas przekazywania darów, niezwykle serdeczne podziękowania ze strony PCPR czy szpitala, radość obdarowujących i z pewnością obdarowywanych – to wszystko to właśnie magia świąt! i motywacja do podobnych działań w Nowym Roku.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie naszym nauczycielkom, innym pracownikom, rodzicom i dzieciom. Wasze otwarte serca i dłonie gotowe do pomocy sprawiają cuda, sprawiają, że „Bajka” ma moc!!! Razem pomagamy i zmieniamy innym świat!