menu

„BAJKOWY” GRUDZIEŃ

2019-12-19 20:01:32 (ost. akt: 2019-12-20 18:24:39)„BAJKOWY” GRUDZIEŃ

Grudzień w Miejskim Przedszkolu Nr1 „Bajka” w Szczytnie przebiega w nastroju oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Już 4 grudnia koncert zespołu muzycznego Pozytywka pt. „Radosny, zimowy czas…” wprowadził nas w czas oczekiwania na Święta oraz przybliżył dzieciom zwyczaje świąteczne różnych krajów. Przedszkolaki miały też okazję wspólnie z zespołem śpiewać kolędy.
Dwa dni później – 6 grudnia – dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych prowadzonych przez „Projekt Fan”. Wykonały piękne śnieżne kule. Wszystkie świetnie się bawiły, ale najlepiej dzieci z grupy „Żabki”.
Potem szukały śladów Świętego Mikołaja i znalazły…. ślady jego butów, bo Mikołaj pozostawił słodkie niespodzianki i zniknął. Maluszki – „Myszki” bardzo chciały spotkać Mikołaja, ale prezenty osłodziły fakt, że tym razem go nie spotkały.
A wieczorem, podczas III Jarmarku Bożonarodzeniowego, dzieci z grupy „Sówki” godnie reprezentowały przedszkole śpiewając kolędy i pastorałki.
Kilka dni później w całym przedszkolu unosił się słodki zapach Świąt. To przedszkolaki z pomocą swoich pań piekły oraz przy współudziale Rodziców – ozdabiały świąteczne pierniczki. Najbardziej zaangażowane w pracę były „Biedroneczki” i „Wiewióreczki”, a wypieki trafiły na kiermasz pierniczków bożonarodzeniowych.
W świąteczny nastrój wprowadził nas również film pt.: „Grinch. Świąt nie będzie”. Było to niecodzienne wydarzenie, ponieważ do przedszkola zawitało kino, a film był oczywiście o tematyce świątecznej. A starszaki z grupy „Pszczółki” zgodnie stwierdziły, że nikt i nic nie odbierze nam przyjemności oczekiwania na bożonarodzeniowe atrakcje.
Poza tym dzieci przygotowały świąteczną galerię prac plastycznych, własnoręcznie wykonały ozdoby choinkowe, ubrały choinki oraz przyozdobiły swoje sale, aby wreszcie odwiedził je wyczekiwany gość – Święty Mikołaj. Kiedy wreszcie nadszedł ten wyczekiwany dzień – dzieci odświętnie ubrane i uśmiechnięte witały Świętego Mikołaja. Młodsze dzieci: „Myszki”, „Wiewióreczki”, „Żabki” i „Biedroneczki” śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki. Starszaki: „Sówki” i „Pszczółki” przedstawiały Jasełka. A wszystkie zerkały na Mikołaja, czy występ mu się podoba. Oczywiście Mikołaj był zachwycony i obdarował dzieci prezentami.
Teraz już nie pozostało nic innego jak oczekiwać na prawdziwe Święta w gronie rodziny.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Autor: H.N.