Biuletyn informacji publicznej
menu

Karnawał w „Bajce”

2020-02-10 17:59:51 (ost. akt: 2020-02-10 18:05:51)

Karnawał w „Bajce”
W tym roku przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Szczytnie miały wiele karnawałowych atrakcji. Jeszcze w styczniu odbył się koncert muzyczny w wykonaniu zespołu „Pozytywka” z Olsztyna pt. „Karnawał w Rio” oraz spektakl teatralny pt. „Piotruś i Wilk”, a w lutym bal karnawałowy, który poprowadził zespół „Wesołe Pacynki” ze Szczytna.

07 stycznia 2020 r. dzieci uczestniczyły w kolejnym spotkaniu muzycznym „Karnawał w Rio”. Tematem przewodnim koncertu były zwyczaje karnawałowe. Jak zwykle dzieci wzięły udział w inscenizowanej opowieści muzycznej i świetnie zagrały swoje role. Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej.
14 stycznia 2020 r. starsze przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu teatralnym w Miejskim Domu Kultury. Był to spektakl pt. „Piotruś i Wilk” wystawiany przez Teatr „ARTENES” z Wrocławia. Dzieci nie tylko poznały bajkę, ale również miały okazję podziwiać grę aktorów. Udział w spektaklu i spotkanie z aktorami to fascynujące wydarzenie, które budzi zainteresowanie sztuką oraz kształtuje prawidłowe postawy kulturalnego widza.
06 lutego 2020 r. odbyła się w przedszkolu impreza, na którą dzieci czekały bardzo długo. To bal karnawałowy, który prowadziły „Wesołe Pacynki” ze Szczytna. Tematem przewodnim balu były „Leśne zabawy”. Do przedszkola przybył zaklęty w smoka królewicz oraz dwie księżniczki: Śnieżka oraz Anna. Stroje dzieci były bardzo różnorodne. Na balu pojawiły się księżniczki, wróżki, rycerze, piraci, bohaterowie komiksów oraz wiele, wiele innych postaci bajkowych, leśnych zwierząt, smoków itp. Nie zabrakło też dzieci w strojach służb medycznych i mundurowych, które dbały o porządek i bezpieczeństwo na balu. Był to czas wspaniałej zabawy, który będziemy wspominać do następnego karnawału.
Autor: H.N.