Biuletyn informacji publicznej
menu

Autorzy czytają dzieciom

2020-03-27 16:55:01 (ost. akt: 2020-03-27 18:33:00)

Szanowni Państwo! Być może brakuje Wam dostępu do książek? Albo chcielibyście posłuchać audiobooka? W planach mieliście spotkanie z ulubionym autorem, które zostało odwołane? Nic się nie martwcie! Autorzy przyjdą do Was – oczywiście wirtualnie.

Niestety obecnie zmuszeni jesteśmy, by pozostać w domu. Przez to wiele spotkań towarzyskich, kulturalnych i literackich zostało anulowanych. Aby zaradzić tej sytuacji i nie pozostawić czytelników samotnych,
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i dziatki zaprosił autorów do udziału w cyklu spotkań online #czytankinaczasie

Czyli o co chodzi?

Od minionego piątku na fanpage’u Festiwalu
Miedzypokoleniowy Festiwal zaczęły pojawiać się filmiki a w nich Wasi ulubieni reprezentanci literatury dziecięcej. Pisarze chcą Was wspierać w tym trudnym czasie i aby trochę Wam go urozmaicić – przeczytają dla Was historie, które sami stworzyli.

I tak, Marcin Szczygielski wcielił się w Majkę, kota i wiewiórkę jednocześnie, Marcin Kozioł w wombata Maksymiliana, a Marta Guśniowska w ogromnie sympatyczną gęś i lisa. A to dopiero początek!Kogo będzie można spotkać jeszcze – to niespodzianka! Dajcie się nieco
pozytywnie zaskoczyć w tych jakże skomplikowanych czasach!

Zachęcamy więc, aby sprawdzać czy na Facebook’u Festiwalu nie pojawia się kolejna zapowiedź wieczornej czytanki, które udostępniamy zawsze o godzinie 19.00.

Wszystko to, aby nieco poprawić humor, czasem żeby zabrać w podróż po
granicach własnej wyobraźni. Ale przede wszystkim aby pokazać, że dzięki
literaturze pozostajemy w domu tylko fizycznie – natomiast nasze myśli
mogą wędrować gdzie tylko poniesie je opowieść. Proponujemy alternatywę od gier komputerowych, bajek telewizyjnych lub filmów. Jednocześnie wraz z literatami promujemy akcję #zostańwdomu. To ważne aby dzieci wiedziały, że w tym trudnym czasie nie są same i każdy z nas zmaga się z podobnym problemem jak one. Być może dzięki czytanym fragmentom nasi podopieczni sięgną po pełną wersję książki i na kilka chwil oderwą się od elektroniki. Niewykluczone też, że na parę minut zapomną też o całej obecnej, niełatwej sytuacji, co da im moment wytchnienia.Jak dołączyć?

Internetowe spotkania autorskie są dostępne dla każdego. Wystarczy
zaglądać lub śledzić profil: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki

Zawsze w dniu, w którym pojawia się nowe video, w okolicach godziny 13.00 ujawniamy kto dziś zagości w waszych domach. Natomiast wieczorem pozostaje tylko relaksować się słuchając ulubionych opowieści!

http://m.szczycienski.wm.pl/2020/03/orig/image002-29057.png

http://m.szczycienski.wm.pl/2020/03/orig/image001-29056.png