menu

Kochane Przedszkolaki !

2020-03-29 16:23:28 (ost. akt: 2020-03-29 16:31:19)

Wszystko, co nas teraz spotkało zaczęło się nagle i nie możemy na razie spotykać się w naszym Przedszkolu.

Teraz, z pomocą kochanych Rodziców możecie zorganizować swoje własne ,,domowe przedszkola”, wykorzystując to, co pamiętacie z pobytu w ,,Bajce”. Oczywiście - jak zawsze – pomogą wam również Wasze Panie, które przekażą ciekawe pomysły do zabawy i nauki w domu. Najbliższe dni spędzicie w swoich domach, ale pamiętajcie, że sale przedszkolne czekają na Was w wiosennych dekoracjach.
Wierzę w Waszą mądrość i wytrwałość. Ufam, że pamiętacie o codziennych zdrowych nawykach (dokładne mycie rąk, używanie jednorazowych chusteczek, dbanie o prawidłowe odżywianie, wypoczynek i sen), które pomagają zbudować ,,mur odporności” (jak w ,,Bajce o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie”).
To pomaga przetrwać ten trudny czas zdrowo, spokojnie i bezpiecznie…Dlatego słuchajcie, kochajcie i szanujcie swoich Rodziców.

Do zobaczenia po Świętach wielkanocnych…

Dyrektor Waszego Przedszkola Urszula StawickaDrodzy Rodzice!

Dziękuję Wam za wytrwałość i cierpliwość, która nadal jest Wam tak bardzo potrzebna, żeby w ten trudny czas wspierać swoje dzieci. To one teraz najbardziej potrzebują Waszego wsparcia, a Wasza postawa wobec obecnego stanu wpływa na ich poczucie bezpieczeństwa. Do trudnych rozmów o zaistniałej sytuacji polecam ,,Bajkę o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie” i ,,Koronawirus-poradnik”(zakładka ,,Propozycje zabaw i aktywności dla dzieci w domu”)
Pamiętajcie, by codziennie praktykować z nimi zdrowe nawyki higieniczne i żywieniowe oraz podkreślać, że te przykre ograniczenia są teraz konieczne i kiedyś się skończą…
Wasza odpowiedzialność za rodzinę jest teraz najważniejsza, ale też najtrudniejsza. Wierzę, że dacie radę. W organizowaniu dzieciom codziennych aktywności będą wspierać Was nauczyciele grup.
W zakładce ,,Kącik przedszkolaka”, pod nazwą danej grupy, znajdziecie Państwo propozycje tygodniowych aktywności dziecka wraz ze wskazówkami i pomocniczymi materiałami. Będzie tam również podana forma kontaktu z wychowawcami. Natomiast w zakładce ,,Pomoc psychologiczno – pedagogiczna” będą pomocnicze materiały do ćwiczeń logopedycznych i korekcyjno – kompensacyjnych.
Takie ,,zdalne nauczanie” to także dla nas nowe wyzwanie, toteż będziemy analizować i poprawiać opracowane już plany, żeby ta forma realizacji zadań przedszkolnych spełniła swoją rolę. Jesteście pierwszymi nauczycielami swoich dzieci…

Z wyrazami szacunku – Dyrektor Urszula Stawicka

(kontakt tel. 698-393-168 , e-mail:mp1@um.szczytno.pl)