menu

Jesień w „Bajce”

2022-11-14 17:42:20 (ost. akt: 2022-11-14 17:53:37)

W tym roku przedszkolnym na wszystkie przedszkolaki przekraczające progi placówki 1 września czekała nie lada niespodzianka – witał nas prawdziwy Pirat!! Razem ze swoją papugą Poli wywoływali uśmiechy i rozwiewali chmurki smutku u maluszków. Wspólne zabawy z takim duetem w przedszkolnych salach to też wyjątkowa atrakcja! A to był dopiero pierwszy dzień…

Kolejnym radosnym wydarzeniem był u nas Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci przekonały się, że kropka to tylko taki niepozorny znak, ale.. często od niej wszystko się zaczyna! Tego dnia w najróżniejszych zadaniach i wyzwaniach wyzwalaliśmy naszą odwagę i kreatywność, ubrani w „wykropkowane” stroje. Takie święto trzeba powtórzyć za rok – i kropka

W piątek 16 września wszystkie starszaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Szczytnie wzięły udział w corocznej akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiegła pod hasłem: Wszystkie śmieci są nasze!! Najpierw dzieci dowiedziały się co nieco o śmieceniu, segregowaniu śmieci, a także o tym, jak naprawdę możemy dbać o czystość naszej planety – czyli o ograniczeniu odpadów i recyklingu. A następnie dzieci pod opieką pracowników przedszkola wyruszyły w teren. Sprzątający zostali zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci i obiecali, że każdy śmieć , który wejdzie im w drogę lub pole widzenia, trafi tam gdzie powinien. Przedszkolaki z grup: Żabki, Biedronki, Pszczółki, Sówki zadanie wykonały na piątkę!

Nie ominęły nas również atrakcje sportowe, ponieważ braliśmy udział w obchodach Dnia Przedszkolaka pod hasłem :”Żyjmy zdrowo na sportowo”. Nasze dzielne i pracowite Pszczółki walczyły na parkiecie hali, a Biedronki i Żabki zagrzewały do walki. Na trybunach również nie zabrakło naszych i śmiało można stwierdzić, że zawody wygrała „Bajka”. Przecież „Jeden ruch, jeden gest – BAJKA JEST THE BEST”!!!

W naszym przedszkolu też świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka – zespół KERI zadbał o fantastyczną zabawę przy muzyce, a śpiewom i tańcom połamańcom, przyklejańcom, wężykom, pociągom i innym szaleństwom nie było końca!

Do wyjątkowych atrakcji należy też zaliczyć udział przedszkolaków w spektaklu „Sindbad” w MDK – u. Scena, piękna scenografia, muzyka i taniec, aktorzy zaczarowali dzieci, które z zapartym tchem śledziły przygody dzielnego żeglarza. Miesiąc naszych przedszkolnych wrażeń zakończyliśmy świętowaniem sierpniowych i wrześniowych jubilatów. Wszystkiego najlepszego Kochani!!

I tak u nas wyglądał „Bajkowy” zawrót głowy cz. 1.