menu

Dzień Bajkowych Rodzin

2024-06-02 15:40:57 (ost. akt: 2024-06-02 15:54:58)

W ubiegły piątek czyli 24 maja nasz „Bajkowy”, przedszkolny ogród wypełnił się wspaniałymi gośćmi i atrakcjami. Tego dnia obchodziliśmy bowiem nasz tradycyjny Dzień Bajkowych Rodzin. Przedszkole i jego otoczenie przybrały odświętny wystrój, pojawiły się różnorodne stoiska i kąciki, zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera.

Nasze święto związane jest z Warmińsko – Mazurskimi Dniami Rodziny. Jest to idea, w którą włączyć się mogą
różnorodne podmioty z całego województwa. W 2024 roku szczególną uwagę zwrócono na odwieczny problem: „mieć czy być”. Dlatego hasłem przewodnim było motto: „Dobro rodziny czy nadgodziny”. Poprzez różnorodne atrakcje staraliśmy się przekonać naszych gości, ze dobrze wybrali, spędzając z nami czas. Okazja była jeszcze jedna, bardzo ważna – jednocześnie świętowaliśmy Dzień matki i Dzień Ojca. Przedszkolaki zaprezentowały swe talenty podczas występów dla rodziców, a po nich był czas na życzenia, buziaki, przytulasy i własnoręcznie przygotowane prezenty. Wzruszeniom nie było końca.

Gościliśmy również wyjątkową osobę – odwiedził nas Burmistrz miasta, pan Stefan Ochman. Powitał wszystkich, złożył życzenia, zwracając szczególną uwagę na wartości rodzinne w życiu każdego człowieka. Potem rozpoczęła się prawdziwa zabawa: szalone skoki na dmuchawcach, wesołe zabawy z Piratem i jego asystentką, brokatowe tatuaże, zajęcia plastyczne, balony z helem. Można było się też dobrze posilić – na chętnych czekał wiosenny bigosik, kiełbaska z grilla, a na deser wata cukrowa, przepyszne ciasta przygotowane przez naszych przedszkolnych rodziców, a także popcorn. W pięknym otoczeniu naszego przedszkolnego ogrodu, na piknikowych kocykach smakowało wyjątkowo.

Można było również spróbować szczęścia w loterii fantowej, a także z bliska obejrzeć prawdziwy wóz strażacki i radiowóz policyjny – przedstawiciele tychże służb również przyjęli nasze zaproszenie i zapewnili tym atrakcje dzieciakom. Wspólnie udało nam się pokazać, ze wspólne spędzanie czasu wcale nie musi być kosztowne, a „rodzina” jest ważniejsza niż „nadgodziny”. Wszystkim bardzo dziękujemy! Było wesoło, kolorowo i naprawdę rodzinnie! Do zobaczenia za rok!